O nás

Apneaman je škola a klub nádechového potápění. Naším cílem a posláním je šířit povědomí o tomto krásném a přínosném sportu, přitáhnout k freedivingu co nejvíce lidí a poskytnout jim co nejlepší výcvik, informace a podmínky k jeho bezpečnému a přínosnému provozování. Věříme totiž, že freediving jako životní styl je jedna z cest ke zdravému, vyladěnému a spokojenému životu.

 

Již od roku 2007 vám přinášíme dechberoucí zážitky v podobě kurzů freedivingu pro všechny úrovně, bazénových tréninků, tréninkových kempů a zájezdů. To vše v nejvyšší možné kvalitě a na profesionální úrovni (koukni na naše reference). Náš tým se skládá z certifikovaných instruktorů, trenérů a závodníků, kteří se starají o vysokou kvalitu a bezpečnost akcí.

 

Klub Apneaman je již mnoho let synonymem špičkového závodního teamu a národní reprezentace. Není to však jenom sdružení závodníků. Díky našemu klubu Apneaman mají studenti a freediveři možnost dalšího růstu.

 

Organizujeme celoročně pravidelné vedené a nevedené bazénové tréninky, klubové výjezdy a setkání. Kromě mnoha členských výhod, jakými je například sleva na bazénové tréninky, mají zájemci o závodění a reprezentaci klubu naši plnou podporu. Staň se členem našeho klubu!

Náš tým

Seznam se s naším týmem zkušených profesionálů.

Martin Zajac

MR. apneaman

Martin je trenér, závodník, absolvent FTVS a zakladatel Apneamana. Ve světě freedivingu je znám především jako kouč mistrů světa a světových rekordmanů, ale také jako silný závodník – drží několik slovenských národních rekordů a jedním z prvních 10 mužů na světě, kteří se potopili do -100m. 

Jindřiška Zajacová

instruktorka, závodnice

Jindřiška je instruktorka, držitelka několika národních rekordů v bazénových disciplínách a dvojnásobná medailistka z bazénového MS. Je naše manažerka sociálních sítí, odbornice na plavání s monoploutví, a nejčastěji se s ní setkáš na našich tréninkových akcích.

Jan Pohořelý

instruktor

Honza je ostřílený instruktor s více jak dekádou praxe. Za ty roky mu prošly rukama stovky studentů na různých úrovních. Má na starost zejména začátečnické kurzy, ale setkáš se s ním i na tréninkových akcích!

Veronika Štědrová

instruktorka, závodnice

Veronika je instruktorka a závodnice, absolventka ČVUT a dále se vzdělává na FTVS. Mezi její oblíbené a medailové hloubkové disciplíny patří FIM a CWTB. A v bazénových disciplínách je jejím favoritem statika, ve které má medailové umístění z MČR. 

Adam Schorcht

instruktor

Aktivní Freediver od roku 2014 a instruktor od roku 2018. Objevuje mír a klid v hlubinách a sebe a vůli na bazénu. O to vše se s Tebou rád a od srdce podělí a provede Tě úžasným světem, kde je jenom tady a teď.

Miroslav Franc

instruktor asistent

Míra je velmi zkušený freediver a závodník, a často nám asistuje na tréninkových akcích. Míra freedivingem žije, a ve vodě vypadá fantasticky! Je velký sportovec a kromě freedivingu je milovníkem posilování, běhání a jógy. 

Spolupracujeme

Umberto Pelizzari

MR. apnea academy

Legenda světového freedivingu a zakladatel školy a výzkumné organizace Apnea Academy. S Umbertem spolupracujeme již od roku 2010, Apneaman je kanceláří Apnea Academy International a poskytuje certifikační servis pro celou mezinárodní zónu, a má zastoupení výcvikového systému Apnea Academy pro Čechy, Slovensko a celou východní Evropu.

Gus Krievenas

trenér, závodník

Gus je závodník světové úrovně a také špičkový trenér. Jeho škola Touchdown space se zaměřuje na další rozvoj freedivera a trénink po absolvování certifikovaných kurzů. Pokud jet potápět do Dahabu, tak k němu!

Jan Sedláček

Záchranář

Absolvent FTVS UK, zdravotnický záchranář a soudní znalec BOZP/Sport/Vodní záchrana. Odborný garant vzdělávacího zařízení BALIC, s.r.o. – Basic Lifesaving Competence, specialistů na vzdělávání v oblasti vodní záchrany. Má rád outdoorové aktivity všeho druhu, včetně specifické záchrany. 
 
S Honzou momentálně vyvíjíme komplexní kurz specializovaný na freediverskou záchranu a první pomoc.

Jan Hruška

profesionální coach

Honza patří ke špičce v oblasti profesionálního koučování a mentoringu, pracuje jako Life coach a konzultant v oblasti psychoterapie. Kromě firem spolupracoval i s významnými sportovními kluby. 

 

Honza s Martinem vedou velmi úspěšný program Mentální trénink a Energy-management, určený pro firemní týmy. Tento program je hodnocený jako TOP program pro získání kontroly nad prožíváním krátkodobého i dlouhodobého stresu a udržení vnitřního klidu, nezávisle na okolních podmínkách. Martin s Honzou také konzultuje psychologicky složitá témata při tréninku špiček v nádechovém potápění.

Patrik Schröder

kondiční trenér

Absolvent magisterského oboru tělesná výchova a sport na FTVS UK, certifikovaný instruktor přístrojového potápění a rekreační freediver. Pracuje jako osobní trenér od roku 2010. Jeho hlavní zaměření je optimalizace pohybového aparátu pro každodenní i sportovní činnosti jedinců i skupin. Vedle samotné trenérské činnosti pořádá přednášky a workshopy v oblasti pohybu a zdraví. V praxi využívá vzdělání v rámci špičkového systému Functional Range Conditioning®.

Dušan Zajac

horský vůdce

Dušan je horský vůdce UIAGM a instruktor horolezectví. Už od roku 1997 spolu se svou ženou Barborou učí jak lézt bezpečně, správně a s ohledem na přírodu. Ať už chceš zdolat vrcholy Tater nebo se „jen“ naučit základy horolezectví, těžko najdeš většího odborníka, než je Dušan!