Reference

S Martinem jsem začala spolupracovat koncem roku 2017 a během roku 2018. V roce 2017 jsem si procházela nejtěžším obdobím svého života, a když jsem se s Martinem setkala na Evropském šampionátu, požádala jsem ho, aby mě trénoval. Věděla jsem, že je ten správný člověk, který mi pomůže pracovat s mými problémy a posunout se dál. 

 

Udělali jsme spoustu práce v posilovně a bazénu, otevřel mi dveře do světa mentálního tréninku a meditace. I přes mé zranění a následnou operaci naše společné úsilí přineslo své ovoce: vytvořila jsem 8 světových rekordů a získala 4 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili na mistrovstvích světa! Byla to jedna z nejúspěšnějších závodních sezón mého života. 

 

Martin mi ale hlavně pomohl opět najít důvod, proč žít, proč pokračovat v tom, co dělám, i když to pro něj nebyla vůbec lehká práce. Pomohl mi najít radost ve freedivingu i v životě, a za to mu budu navždy vděčná!

Alessia Zecchini

několikanásobná mistryně světa a světová rekordmanka

Bronislav Pečner

závodník, národní rekordman

Je pro mě velkým potěšením být součástí týmu Apneaman, vedeným Martinem Zajacem. Martin disponuje dlouholetými zkušenostmi a know-how v oblasti sportu a mentálního tréninku. Jeho holistický přístup mi pomohl dosáhnout výkonů, o kterých bych si předtím vůbec nemyslel, že bych jich byl schopen. Martin mi vždy věřil, podporoval mě, a to pro mě vždy byla a je motivace překonávat své hranice a posouvat se vpřed.

S Martinem jsem začala pracovat v roce 2020, když jsem potřebovala vnést do mého tréninku více struktury a ujasnit si směr, jakým se jako závodnice chci ubírat. Už ten samý rok jsem cítila změnu, mé ponory byly mnohem relaxovanější, zábavnější a hlubší.

 

V roce 2021, po asi roce práce s Martinem, jsem potopila AIDA světový rekord v disciplíně CWTB a vyhrála dva tituly mistryně světa na světovém mistrovství na Kypru. 

 

Toto bylo možné díky Martinově holistickému přístupu, kdy jsem pracovala na všech aspektech freedivingu: technika pohybu, vyrovnávání tlaku, relaxace, adaptace… Martin je jedním z nejzkušenějších freediverů na světě a k tomu ještě skvělým učitelem. Vždycky najde způsob, jak mi pomoci pochopit význam a správné provedení i sebemenších detailů. Ale největší význam pro mě má mentální trénink, který nabízí. Nejen, že jsem se díky tommu stala freediverkou na světové úrovni, ale také štastnější osobou! 

Jennifer Wendland

několikanásobná mistryně světa a světová rekordmanka

Jacek Polak

závodník

Když jsem před lety začínal s freedivingem v Polsku, bylo nás jen pár nadšenců, zatímco v České republice to vypadalo úplně jinak. A to z velké části díky Martinu Zajacovi a týmu Apneaman: profesionální obchod, škola, expedice, bazénové tréninky, tréninky na hloubce atd.

 

Když jsem poprvé potkal Martina, viděl jsem jsem v něm opravdovou vášeň a oddanost freedivingu. Apneaman je pro mě obrovským zdrojem inspirace.

 

Snažím se být všestranný a zároveň udržovat svou úroveň jako závodník a instruktor. Není to snadné a každodenní práce v korporaci nepomáhá. Mnoho let jsem se posouval malými kroky, držel jsem se svých cílů, ale chodil jsem tak trochu ve tmě, bez plánu. A v hlavě jsem měl čísla, metry, vzdálenosti, výkony.

 

Martin jako trenér dokázal přeprogramovat mé myšlení a porozumění freedivingu během 2 týdnů. Jasná mysl, pohodlí, relaxace, povědomí o tom, co a jak děláme, kde se momentálně nacházíme.

 

Po sedmi letech jako instruktor, deseti letech jako závodník a třinácti letech jako freediver znovu objevuji freediving. Jsem vděčný, že jsem se svěřil do tak dobrých rukou. A to je teprve začátek!

Co pro mě znamená Apneaman? Být součástí komunity skvělých lidí, kteří se dlouhodobě věnují freedivingu na světové úrovni.  10 let pravidelných bazénových tréninků, které mě udržují v pozornosti a kondici.

 

Seriózně vedené tréninkové akce, které nás vždy posunou o velký kus dál.
Profesionálně, ale zároveň lidsky organizované zážitkové zájezdy na krásná místa po celém světě.

 

Individuální přístup k rozvoji techniky, mentálního tréninku, posouvání výkonů, ale i testování a doporučení správného špičkového vybavení. Společně trávený čas i mimo freedive aktivity.

 

A hlavně parta trenérů, kteří vědí co dělají, v čele s legendou v oboru Martinem Zajacem.

Dušan Gajdoštík

Level III.

Jelena Erakovic

Level III.

Apneaman se dá srovnat s Harvard Business School, pokud jde o prvotřídní vzdělání a zkušenosti, které zde získáš.

 

Apneaman nabízí širokou škálu kurzů, tréninků a expedic, které ti umožní plně se ponořit do světa pod vodou, ale i do seberozvoje. Ať už jsi nadšený/á amatér/ka nebo profesionální sportovec/kyně, Martin Zajac ti poskytne všechno, co potřebuješ k tomu, abys exceloval/a a stal/a se silnějším a lepším freediverem.

 

Apneaman se odlišuje od ostatních tréninkových center díky důrazu na přípravu ponoru, mindfulness, vzdělání a důkladnému vyhodnocení různých aspektů tvých ponorů, jako je vyrovnávání tlaku, technika, časování, relaxace a mnoho dalších, které ti pomohou zvýšit sebedůvěru, znalosti a výkon.

 

Cítím nesmírnou vděčnost, privilegium a štěstí, že jsem na začátku své freedivingové cesty poznala Martina a Jindřišku. Děkuji vám oběma za štědře sdílené znalosti, moudrost a <3 

 

Těším se na naše další společná dobrodružství! Vřele doporučuji Apneaman!

Když jsem před pár lety začala s freedivingem, neměla jsem tušení, jak důležitou součástí mého života se stane. A to vše díky Martinovi. Měla jsem to štěstí, že to byl právě on, kdo mi ukázal krásu tohoto sportu a díky komu jsem se zamilovala do freedivingu. Naučil mě nejen všechny technické aspekty potápění, ale také mi pomohl porozumět důležitosti relaxace a vědomé přítomnosti. Pod Martinovým vedením se můj občasný freediving brzy stal mým sportem číslo jedna s ambicemi na závodní úrovni.

 

Znám Martina již delší dobu a mohu říct, že je vášnivý a oddaný v tom, co dělá. Jeho znalosti tohoto sportu podpořené jeho osobními zkušenostmi, a jeho schopnost předávat toto know-how individuálně každému studentovi ho dělá trenérem, kterého by si každý mohl přát.

 

Martin mi pomohl překročit mé limity a postupně se zlepšovat, a mohu říct, že jsem vděčná, že mohu být součástí týmu Apneaman. Díky Martine!

Kristýna Víchová

závodnice, národní rekordmanka

Ivona a Milan Procházkovi

training camp

Nejodvážnější sny se staly skutečností – plavali jsme se žraloky velrybími, mantami, delfíny, mořskými želvami, otevřely se nám nové cestovatelské obzory, máme úžasného koníčka a těšíme se z nových dovedností.

 

Víkendové tréninky v Polsku a Itálii, bazénové tréninky v Praze a naposled tréninkový kemp v Sharm el Sheiku – nevídaná radost z pokroků a pohoda ve společnosti lidí na stejné vlně. A hlavně – úžasní instruktoři! Je stěžejní spolehnout se na jejich teoretické znalosti i praktické zkušenosti – všechno jde hned snáz :-). Těšíme se na další akce pod jejich vedením.

Jezdím s Apneaman od roku 2019 a každá chvíle s nimi je pro mě zážitek: setkávám se s úžasnými lidmi, trénuji a rozvíjím se.

 

Organizace je vždy na špičkové úrovni, ať už jde o tréninkové kempy, safari nebo bazénové kurzy. Vždy je zde klid a jistota, a není žádný spěch.

 

Jsem nadšený tím, že tak špičkoví instruktoři věnují každému účastníkovi akce svůj čas. Ve freedivingu má každý člověk své vlastní výzvy, ale instruktoři jsou ochotni naslouchat a poskytovat individuální rady.

 

Po každém tréninku nebo výletu odjíždím s hlavou plnou nových myšlenek, plánů a obrovskou motivací, která ovlivňuje nejen můj freediving, ale i celý můj život.

Aleksei Barulin

traning camp

Matti Eronen

několikanásobný národní rekordman

S Apneamanem se potápím už přes 10 let, a je obtížné si představit, že bych mohl někde najít lepší freedive komunitu než právě Apneaman!

 

Apneaman pořádá úžasné výjezdy a expedice po celém světě (od liveboardů na Maledivách po potápění v mexických cenotes), ale také v Evropě, např.: tréninky na Deepspotu či tréninky s kulinářskými zážitky v Y40 😉

 

Nicméně, aby ses mohl potápět, potřebuješ pro to správné vybavení. A v jejich kamenné prodejně jsem vždy sehnal to, co jsem potřeboval, dokonce s možností otestování vybavení v bazénu – mít ploutve nasazené na souši ti nepoví, jak se s nimi budeš cítit ve vodě. Když už jsem zmínil bazén – s Apneamanem můžeš mít až 5 tréninků týdně v Praze! 

 

Samozřejmě, přístup k bazénu a dobré vybavení z tebe ještě nedělají nádechového potápěče. Nejdůležitější osobou v mé freedive cestě je Martin Zajac. Je vždy připravený a ochotný trénovat každého a říct jim, co je potřeba zlepšit ve svých ponorech. Trénoval potápěče od naprostých začátečníků po několikanásobné světové rekordmany.

 

Jsem velmi vděčný, že mě Martin vedl a pomohl mi zlepšit mé ponory, dosáhnout 21 finských národních rekordů v disciplíně CWTB (od -62 do -82m) a jeden národní rekord v disciplíně FIM (-87m). A jak jsem řekl na začátku, díky nejen Martinovi, ale celé komunitě Apneaman!