FAQ

Pokud jsi naprostý začátečník/začátečnice freedivingem nepolíben/á, doporučujeme absolvovat začátečnický kurz Indoor Freediver.

 

Pokud jsi již kurz absolvoval/a a nevíš, jak pokračovat dál nebo máš již certifikaci z jiného systému, mrkni na náš článek Která akce je pro mne vhodná.

Na naše certifikované kurzy Indoor Freediver můžeš se souhlasem rodičů/zákonných zástupců od 14 let. To platí i pro L1 a L2, ale protože se výcvik koná v zahraničí, je třeba mít s sebou rodiče/zákonného zástupce (nemusí se účastnit výcviku). L3 je od 16 let, opět za účasti rodiče/ZZ. 

 

Tréninkových akcí se děti zřídkakdy účastní, a opět je zapotřebí doprovod. Nicméně pokud jsou děti ve vodě klidné a umí vyrovnávat hlavou dolů alespoň do 12 metrů, není problém je přihlásit!

 

Freediving je krásný sport, který je prospěšný jak dospělým, tak dětem. Dětem nádechové potápění kromě zábavy a nových kamarádů může také prospět při problémech s koncentrací či pomoci vypořádat se s různými strachy. 

Ne nadarmo se říká, že věk je mentální záležitost. Našich akcí se pravidelně účastí lidé, kteří mají přes 60 let! Pokud nemáš žádné velké zdravotní problémy a láká tě nádechové potápění, jdi do toho!

To je naprosto normální! Tvé středouší (a jiné vzduch-obsahující prostory) reagují na vznikající rozdíl mezi vnějším a vnitřním tlakem. Abychom se mohli potápět do hloubky, učíme se tuto změnu kompenzovat neboli „vyrovnávat tlak“. Na našich kurzech se tedy problematice vyrovnávání tlaku intenzivně věnujeme, rozhodně nechodíme přes bolest!

Mít základní plavecké dovednosti je fajn, nicméně to není podmínkou. Nádechové potápění je super nástroj na práci se strachem z vody/hloubek, a za ty roky nám prošlo rukama mnoho lidí, kterým jsme pomohli se těchto strachů zbavit!  

Pokud nemáš žádné vážné zdravotní potíže, většinou účast na kurzu není problém. Nicméně pokud si nejsi jistý/á, zkonzultuj to s námi! 

 

Lékařskou prohlídku na kurzech nevyžadujeme, ale je třeba podepsat čestné prohlášení o zdravotním stavu. Pokud se ale plánuješ freedivingu intenzivněji věnovat, důrazně doporučujeme podstoupit prohlídku u sportovního lékaře!

Veškeré vybavení kromě masky a šnorchlu ti můžeme na jakýkoli kurz, zájezd či pro tvůj samostatný účel půjčit. Pokud se ale freedivingu budeš chtít více věnovat, doporučujeme vybavení pořídit vlastní, aby sedělo tvým individuálním potřebám. S výběrem ti samozřejmě můžeme pomoct, máme roky zkušeností!

Je možné, že když si na internetu vyhledáš kurz freedivingu, vyjde ti plno levnějších akcí než ty, které najdeš u nás. My si zkrátka stojíme za tím, že kvalita něco stojí. A nájmy bazénů se nezaplatí samy. Freediving vyučujeme už téměř 20 let a jako jediní v ČR máme vzdělání potřebné k zákonnému provozu této živnosti. Na všechny naše akce a tréninky vystavujeme oficiální daňové doklady (což je fajn, když na freediving chceš uplatnit benefity), a tudíž vás můžeme pojistit na storna! Zkrátka nikde nic neobcházíme a děláme všechno pro to, aby naše akce probíhaly v nejvyšší možné kvalitě a bezpečnosti.

 

Pro většinu našeho týmu je to „full-time job“ a my věříme, že při účasti na našich kurzech, zájezdech či trénincích poznáš, za co si připlácíš. Přečti si 10 důvodů, proč se potápět právě s námi.

Máš dotaz, který tu není zodpovězený? Napiš nám!