Truk Lagoon

Truk Lagoon, známá také jako Chuuk Lagoon, je jedna z nejlepších, ne-li nejlepší, lokalitou na vrakové potápění na světě.

Staň se součástí první čistě freedivingové liveboard expedice v Truk Lagoon a objevuj historii druhé světové války na jeden nádech!

 
S více než 60 vraky z druhé světové války ti zaručujeme prozkoumání některých z nejúžasnějších a nejzajímavějších vraků v hloubkách od 10 do 45 metrů.
 
Ráj vrakového potápění, Laguna Chuuk, se nachází uprostřed Tichého oceánu. Jako součást státu Chuuk a jednoho ze čtyř federálních států Mikronésie leží 1100 mil severovýchodně od Nové Guineje a 617 mil jihovýchodně od Guamu. Chuuk zahrnuje 7 hlavních skupin ostrovů obklopených ochranným útesem, vytvářejícím přírodní přístav obklopený tropickou vegetací a kokosovými palmami.
Na co se můžeš těšit – vraky!

 

Truk Lagoon je jednoznačně jedno z nejlepších míst na světě pro potápění do vraků. Je zde nespočet vraků k prozkoumání: od malých po velké, od mělkých po hluboké… Narazíme zde také na tanky, kola, nákladní auta, torpéda, letadla a často obklopené krásným mořským životem.

 

Můžeš se zde setkat například s: kranasem obrovským, různými druhy žraloků (šedý, bělocípý, černocípý), hejny velkých dravých ryb, Napoleonem (pyskoun vlnkovaný), bumphead parrotfish (ploskozubec vysokočelý), mořskými plži, měkkými korály (které v klidu rostly přes 60 let!), a občas dokonce i s mantami. Běžně lze zde potkat také delfíny.

Loď / Ubytování

 

Tvé pohodlí je naší prioritou, a proto jsme pro naši cestu vybrali loď Pacific Master. Jedná se o velmi bezpečnou loď s těžkou, pevnou ocelovou konstrukcí a rozsáhlým odhlučněním. Tvar trupu lodi a pasivní systém stability zajišťují mimořádně pohodlnou plavbu k našim potápěčským lokalitám uvnitř Truk Lagoon.

Strava

 

Pokud jde o stravování, můžeme ti zaručit široký výběr a vysokou kvalitu produktů. Čerstvá kuchyně je jedním ze zásadních součástí liveboard zájezdů. Polévky jsou domácí; chléb, pečivo a dezerty se pečou na palubě a s až 4 jídly denně a dostatkem snacků hladovět rozhodně nebudeš!

 

Na lodi máme kombinaci stravování formou bufetu a výběru z menu. Jídlo je vinikající, zdravé a uzpůsobené našim potápěčským dietám. Náš šéfkuchař a hostesky se o tebe výborně postarají! Všechno jídlo a nápoje jsou zahrnuty v ceně zájezdu, s výjimkou alkoholických nápojů. Speciální požadavky na stravování lze zařídit, pokud nám dáš vědět s dostatečným předstihem.

Kajuty / Ceny

 

4x Standard Single Cabin – 4,290,00 €
1x Standard Twin Cabin – 3,850, 00 € / osoba
1x Classic Twin Cabin – 4,490, 00 € p.P / osoba
4x Classic Twin/Double Cabin – 4,790,00 € / osoba
1x Premium Double Cabin – 4,790,00 € / osoba

Teplota vody
20-30°C

 

Jazyk
čeština / angličtina / němčina 

 

Přílet / Odlet
Chuuk International Airport – TKK
přílet: 29.01.2025
odlet: 08.02.2025

 

Nalodění / vylodění
Truk Lagoon – Marina
nalodění: 29.01.2025
vylodění: 08.02.2025 – brzy ráno

Co je součástí akce

  • plná penze včetně nealkoholických nápojů na palubě Pacific Master

  • minimálně 3 ponory denně

  • služby divemasterů a průvodců

  • fotografie a videa z akce

Co není součástí akce

  • lety do Truk Lagoon

  • alkoholické nápoje

  • spropitné pro posádku

  • cestovní a potápěčské pojištění

  • vstupné do národního parku (250 USD)

  • přístavní/letištní poplatek (60 USD)

Pro další dotazy a konzultace nás neváhej kontaktovat.

 

Budeme se těšit

Martin a team