Koodoo – Gan

Zúčastni se s námi nezapomenutelné plavby v jednom z nejexotičtějších potápěčských rájů, oplývajícím rozmanitostí života pod mořskou hladinou. Během této cesty budeme kotvit u neobydlených romantických ostrůvků s bílými plážemi a potápět se u korálových atolů s bohatým podvodním světem. Kromě želv, rejnoků, mant, různých druhů žraloků (šedí, útesoví, tygří, kladivouni, velrybí,…) se můžeš kochat stovkami dalších druhů ryb a korálů všech možných tvarů a barev, a to vše na jeden nádech.
Tentokrát se vydáme na přeplavbu z Huvadhoo na nejjižnější ostrov Malediv – Gan. Huvadhoo je největší atol na Maledivách a je také největším atolem na světě! Měří 79 km od severu k jihu a rozkládá se na ploše 2 900 km.
 
Nachází se zde přes 230 ostrovů. Atol Huvadhoo nabízí nespočet potápěčských lokalit. Mezi nejzajímavější patří ponory hned poblíž letiště/přístavu, kde fabrika na zpracování tuňáků přitahuje hejna žraloků šedých i další predátory.
Další raritou této oblasti jsou noční ponory s velrybími žraloky přímo u lodi. Velrybí žraloci se zde naučili na krmení planktonem, přilákaným světly umístěnými na zadní plata potápěčských lodí. Při troše štěstí můžeme mít i 3-5 těchto majestátných tvorů na dosah ruky hned u lodi.

Pro milovníky žraloků bude nejspíš vrcholem potápění oblast Foammulah, která se od doby svého objevení potápěči před pár lety rychle zařadila mezi nejlepší světové žraločí destinace.

 

Proslavila ji především místní Tiger Zoo, jejíž název napovídá, s kým budeme mít při ponoru čest se setkat (přes občas i větší počty tygřích žraloků zde doposud nedošlo k žádnému napadení potápěče žralokem). Kromě nich zde můžeme narazit na hejna kladivounů, při ranních ponorech na žraloky liščí a samozřejmě na šedé, útesové a stříbrocípé žraloky + manty + velrybáky a samozřejmě hejna ryb…

Loď

 

Naším domovem pro tuto plavbu bude loď Felicity, která je v provozu od roku 2021 a patří k vyšší střední tříde ****+. Je dlouhá 40m a široká 10m, výkon motoru je 720HP.

 

Všechny kajuty mají vlastní koupelnu a klimatizaci. Máme 3 jídla denně, vše je mix místní a evropské kuchyně. Zdarma je káva, čaj a voda. V lodním baru je pak na výběr z nealko i alko nápojů včetně piva, vína a koktejlů. Součástí je také doprovodná loď Donghi, na níž se skladuje potápěčská výstroj a vyjíždí se s ní na ponory.

Program

9.8. – odlet z Prahy
10.8. – přílet do Male, přelet na jih na Koodoo, odpolední check dive
11. – 16.8. – lokality v oblasti Huvadhoo atolu, noční potápění s velrybáky, krmení žraloků na Villingili, Secret lagoon, Foammulah plato – žraloci tygří, stříbrnocípí popř. kladivouni, manty, žraloci liščí…, Tiger Zoo – vnadění tygřích žraloků, manta point na Hithadhoo beyru, British Loyality – vrak britského tankeru, který byl v r. 1942 poškozen japonským torpédem ale nepotopen. Až po skončení války ho Britové sami úmyslně potopili. Délka vraku cca 140 m a max. hloubka 33m. V současné době je vrak hustě porostlý tvrdými i měkkými korály a je útočištěm pro hejna ryb…
17.8. – vylodění kolem 9 h ráno, přelet z Ganu do Male a odlet dom

*Program je pouze orientační a může se změnit dle povětrnostných podmínek a také dle aktuálně dostupných lokálních leteckých spojů v návaznosti na hlavní let z Male do naší cílové destinace. 

 

*Finální cena zájezdu v Kč se může o něco změnit na základě změny kurzu CZK/USD/EUR.

Co je součástí akce

  • pobyt na lodi My Felicity

  • služby dive masterů a průvodců

  • plná penze včetně svačin a nealkoholických nápojů

  • minimálně 3 ponory denně

  • foto a video z akce

Co není součástí akce

  • cesta na lokalitu (cca 21 000 Kč)

  • místní přelety (cca 480 USD)

  • cestovní pojištění

  • alkoholické nápoje

  • lokální pobytová daň (56 USD)

Pro další dotazy a konzultace nás neváhej kontaktovat.

 

Budeme se těšit

Martin a team