27. 11. 2025 - 6. 12. 2025

Socorro Islands

Počet volných míst: 18

Přidej se k nám na jedinečnou expedici na ostrovy Socorro, které jsou díky své bohaté biodiverzitě známé také jako mexické Galapágy!

 
 
Přidej se k nám na jedinečnou expedici na ostrovy Socorro, nebo-li Revillagigedo Archipelago v Kalifornském zálivu. Ostrovy jsou díky své bohaté biodiverzitě známé také jako mexické Galapágy.
 
Ostrov Socorro i zbytek Revillagigedo Archipelago nejsou pouze lokality známé velkým výskytem obrovských oceánských mant, je zde také k vidění více než 10 druhů žraloků a březen je navíc nejlepší měsíc na setkání s keporkaky!
 
 
 
Naše freedive safari začne v Baja California v Mexiku v přístavě Cabo San Lucas, odkud vyrazíme na celých 10 dní na nezapomenutelnou plavbu na Revillagigedo Archipelago, kde se budeme potápět s velkými živočichy. Navštívíme tři ostrovy v Archipelago: Socorro, San Benedicto a Roca Partida. Bude to životní zážitek!

Na co se můžeš těšit?


Socorro není tak barevné (jako například Rudé moře), ale na druhou stranu je zde vysoká koncentrace velkých živočichů. Žije zde velká populace obrovských oceánských mant, které doslova vyhledávají interakci s freedivery!!!

 

Moře je zde bohaté na některé druhy žraloků, samozřejmě nic se nedá na 100% zaručit, ale při troše štěstí se můžeš těšit na potápění s následujícími druhy žraloků: Bělocípý, Hedvábný, Galapážský, Dusky, Silvertip, Kladivoun Bronzový, Longimanus a vzácně také žralok Tygří.

 

 

Druhá největší světová migrace keporkaků – Humpback Whales (kolem 1200 jedinců, putující z Aljašky na jih) může být viděna v mexickém zálivu v blízkosti ostrova Socorro. Zde samičky rodí mláďata a páří se. V okolí ostrovů San Benedicto, Socorro a Clarion a u Roca Partido se stovky Humpback Whales shromáždí v období od ledna do dubna. Během tohoto období je můžeš běžně slyšet při potápění, a možná je pod vodou i uvidíš!

 

 

Běžně jsou tu hejna delfínů skákavých a interakce s nimi jsou zde obvyklé (podobně jako u obřích oceánských mant).

 

Zmínění živočichové jsou jistě pro většinu těmi největšími lákadly, ale nachází se zde mnohem víc druhů ryb a živočichů. Jsou zde hejna kranasů, různých druhů tuňáků, barakud…

Loď / Ubytování

 

Tvůj komfort je naší prioritou, a proto jsme pro naši expedici zvolili loď Nautilus Explorer. Jde o velice bezpečnou loď s těžkou ocelovou konstrukcí poskytující pozoruhodně pohodlnou plavbu na naše potápěčské lokality v souostroví Revillagigedo.

 

Všech 9 kajut na dolní palubě má vlastní sociální příslušenství, klimatizaci a měří 90 čtverečních stop. Z toho 6 kajut je dvoulůžkových a dvě z nich mají manželskou postel. Dále jsou k dispozici dvě luxusnější kajuty s většími postelemi a úložným prostorem. Poslední kajuta v dolní palubě je trojlůžková.

Tři speciální kajuty na palubě s vířivkou měří 145 čtverečních stop a mají velká vnější okna. Každá z nich má vlastní sociální zařízení, konferenční stolek … jedna z těchto tří kajut zaujme velkou TV s plochou obrazovkou a DVD přehrávačem.

Prémiová luxusní kajuta se také nachází na palubě s vířivkou a je dvakrát větší než ostatní kajuty. Má ložnici a samostatný salonek s oknem s neuvěřitelným výhledem na oceán. V koupelně je také vana v plné velikosti.

 

 

Specifikace lodi

 

– 40m dlouhá
– postavena v Kanadě a vypuštěna na vodu v   roce 2000
– první loď na světě s kompletní certifikaci SOLAS certified dive ship
– ISM safety certifikát
– připojení k internetu přes satelitní telefon
– výkonné motory Cummins
– 13 kajut

 

Strava

 

Pokud jde o jídlo, zajistíme ti širokou škálu a kvalitní výběr chutných jídel. Čerstvá kuchyně je jedním ze základních kamenů expedic na safari lodích. Polévky jsou domácí, chléb, pečivo a dezerty se pečou na palubě a vždy je co k snědku: jídlo až čtyřikrát denně plus další občerstvení.

 

Skladba jídla je samozřejmě uzpůsobená potřebám freediverů. Náš kuchař a 2 hostesky se o vás skvěle postarají!

 

 

Ceny kajut (na osobu)

 

1x Prémiová kajuta (Double) – 4,750.00 €
3x Superior kajuta (Double) – 4,125.00 €
2x Single kajuta  – 4,450.00 €
6x Dvojitá kajuta – 3,645.00 €

Co je součástí akce

  • pobyt na lodi Nautilus

  • minimálně tři ponory denně

  • služby dive masterů a průvodců

  • plná penze včetně svačin a nealko nápojů

Co není součástí akce

  • alkoholické nápoje

  • spropitné pro posádku

  • potápěčské a cestovní pojištění

  • poplatek harbour fee (65 EUR)

  • letenka do Los Cabos International Airport – SJD (cca 800 EUR)

  • ubytování na letištích

Doplňkový / volitelný program – prodluž si výlet!

 

Pro všechny z vás, kteří touží po dalším setkání se žraloky, lachtany, ale hlavně s plachetníky (marlin) jsme připravili doplňkový program na dalších 5-7 dní.

 

Jsme totiž na tom správném místě ve správný čas, protože prosinec (6. – 13.12.2025) je vynikající měsíc pro potápění s plachetníky, kosatkami a žraloky. To ovšem není vše! Týden před naloděním pojedeme potápět na naší oblíbenou a světově vyhlášenou potápěčskou oblast – Yucatán. Ano, jde o mexický poloostrov plný neuvěřitelně krásných a magických jeskynních systémů zvaných cenotes! I zde pro vás máme připravený luxusní program! Maximální počet freediverů na části expedice „Marlin“ je 10 a na části expedice „Cenotes“ je 14. Pro více informací napište.

Těšíme se na Tebe na naší palubě. Jsme si jistí, že to pro Tebe bude životní freedivingový zážitek!

 

Pro další dotazy a konzultace nás neváhej kontaktovat.

 

Budeme se těšit

Martin a team